Saj veš kako delujejo diete a ne? Odpovej se *temu*. Ne jej *tega*. Iz prehrane izloči *to*.
Če te do sedaj še nismo prepričali s svojo filozofijo, da se manj osredotočaj na to, kaj vse lahko iz prehrane odvzameš, da boš lažje prišel/a do svojega cilja in se bolj posveti temu, kaj lahko dodaš, potem obvezno preberi današnjo primerjavo.
Že otroci v vrtcu vejo, da je potrebno uživati čim več zelenjave.
Zelenjava je tako pomembna, da je zaželeno, da jo vključiš v vsak obrok. In ne samo to, zanjo je rezerviran največji del krožnika, kar cela polovica.
V prvi vrsti seveda zato, ker je zakladnica hranil, ki pozitivno delujejo na naše zdravje.
Lahko pa ti je tudi v pomoč pri regulaciji energijskega vnosa in posledično telesne mase.
Ne, ne govorimo o negativnih kalorijah. Prav tako zelenjava ne obljublja takšnih čudežnih učinkov kot fit&slim čaji, fat burnerji in podobne zadeve.
Kje pa je potem trik?
Ko imamo pred seboj pripravljen obrok, imajo naši možgani radi, da je krožnik poln. Če zelenjave ne vključiš v obrok, to pomeni, da je ves prostor namenjen ostalim sestavinam, torej nekemu beljakovinskemu živilu in ogljikohidratni prilogi, ki so energijsko bolj bogate. Če pa polovico krožnika nameniš zelenjavi, ki bistveno ne doprinese k energijski vrednosti obroka, se sorazmerno zmanjša prostor za ostalo. Krožnik bo v vsakem primeru poln. S čim ga napolniš pa pomembno vpliva tako na energijsko, kot tudi na hranilno vrednost obroka. Zelenjava pa bo hkrati poskrbela še za to, da boš kljub temu dovolj sit/a.
In kaj je najboljše? V osnovi je to še vedno tvoj najljubši obrok. Ničesar mu ne odvzameš, pravzaprav mu celo nekaj dodaš. To se bo slišalo malo nasprotujoče, ampak takšen je učinek zelenjave. Manj hrane – večja sitost.
S takšnimi pristopi te želimo spoznati tudi v SpoznajPrehrano izzivu. Ker to je edino, kar te bo pripeljalo do rezultatov, ki jih boš lahko vzdrževal/a tudi na dolgi rok.
Comments